Resident Evil Requiem

Resident Evil Requiem

Írta: FEARka

| 20567

Sziasztok!

Elkészültünk a Resident Evil Requiem fordításával.

Számomra az utóbbi évek egyik legjobb játéka lett, és a Resident Evil sorozatban is egy kiemelkedő darab szerintem. Alig várom a következő részt, vagy az újabb felújított részeket.


A fordítás jelenleg csak a szövegekre és pár textúrára terjed ki, de később ez még bővítve lesz pár fontosabb textúrával is, amik hozzáadnak az élményhez, de nem tervezzük az összeset átszerkeszteni, mint a Resident Evil 2-3-nál.

Ha bármilyen hibát tapasztaltok vagy észrevételetek van, azt emailben vagy Discordon jelezzétek!


Készítők: Arzeen, FEARka, GothMan, NightVison, Patyek

Dalfordítás: Bienstock

Előzetes: vtqlc

Jó játékot!


Összesen 40 hozzászólás érkezett
adikas21
1 napja

Más találkozott olyan hibával, hogy szépen fut a játék magyaru, majd kilépek és azóta minden indításnál csak angolul tölt be?

FEARka
FEARka
Moderátor
2026. 05. 12. - 22:57

Tölthető az 1.05 is, ami már tartalmazza a Leon Must Die Forever játékmód fordítását is.

Kadarhun
2026. 05. 09. - 11:19

Köszönjük! Viszont az új játék mod is nagyon érdekelne bennünket.

FEARka
FEARka
Moderátor
2026. 05. 08. - 19:00

Tölthető az 1.04-es telepítő. Az új játékmód fordítást még nem tartalmazza!

Kadarhun
2026. 05. 08. - 11:47

Üdvözlet! Mikor lesz igazítva a fordítás a mai frissítéshez?

Ne01232
2026. 04. 25. - 19:59

Szerintem hanyagold a 7 t meg a 8 t, egy rakás szar az a játék. Nem tudom mit élveznek rajta az RE fanok, 2 3 4 sokkal jobb

Treo
2026. 04. 18. - 17:55

Végül működésre bírtam (kivételek közé rakás), elmentem addig míg összetalálkoznak de addigra már beleuntam, ez nem biztos hogy az én játékom lesz.. szóval lehet hogy ez részemről ennyi :) Amúgy sem vagyok Resi fan, és a játékstílus sem jön be, szóval majd ha beesik az ára a padlóra ÉS sikerült végigjátszanom a 7-8-at, talán akkor megveszem.

A magyarítás jól működik :)

Treo
2026. 04. 18. - 15:02

Valóban nem eredeti még, mert vásárlás előtt ki akartam próbálni egyáltalán hogy fut és milyen egyáltalán (bár nem kéne gondnak lenni, 9070XT+5700X3D, de már rutinná vált). Egyelőre nem is veszem meg, mivel még ott a 7-8 rész hogy végezzek velük, de már játszottam vele jó két órát korábban, és a magyarítás felrakásáig nem volt gond. Persze nem is mondom hogy a magyarításban lenne hiba. Most újrarakom, már csak kíváncsiságból is mi lesz.

FEARka
FEARka
Moderátor
2026. 04. 18. - 14:22

A magyarítás nem nyúl ehhez a .dll-hez. Akkor érdemes inkább megvenni a játékot, vagy ha eredeti, akkor kivételek közé tenni a játék mappáját az Avastban.

Treo
2026. 04. 18. - 14:03

Felraktam, indításkor a játék azzal fogadott hogy a DSTORAGE.dll nem windowshoz rendszerhez lett tervezve vagy hibát tartalmaz, majd az Avast azonnal le is zárolta.

FEARka
FEARka
Moderátor
2026. 04. 15. - 10:05

Giga00000035: Azt neked kell átállítani. A re2_fw_config.txt fájlban írd át a REFrameworkConfig_RememberMenuState=true sort false értékre, így a REF ablaka nyitva marad a játék indítása után, majd ott lesz beállítás a szélesvászonra. Pontosan nem tudom melyik, de Ultrawide néven lesz valahol.

Giga00000035
2026. 04. 14. - 21:35

Sziasztok hogy hogy nem lesz szélesvásznu az uj magyarositásnál a videok vagy introk az elozö frissitesnél jo volt.

dew
dew
2026. 04. 12. - 20:21

nagyon kösziii <3

Zsombi1995
2026. 04. 11. - 21:08

Köszönöm szépen a fordítást :-)

Jani46
2026. 04. 11. - 13:23

Sziasztok!

A tört verziót hogyan lehet magyarítani?

FEARka
FEARka
Moderátor
2026. 03. 27. - 12:53

Frissítve lett a fordítás az új patch-hez. Töltsétek le az 1.02-es telepítőt.

sigma_boy_meta_pro_max
2026. 03. 14. - 22:21

Köszönöm, le a kalappal!

Cyrus
Cyrus
Vezető szerkesztő
2026. 03. 14. - 19:45

FEARka elkészült már a magyarítás frissített telepítőjével, akinek gondja volt a korábbival az töltse le az új változatot és telepítse azt.


Az élet csak egy álom, útban a halál felé!

ryo23
2026. 03. 14. - 10:47

Hálásan köszönjük! Be aranyoztátok a napunkat <3


DuRCiMadáR
2026. 03. 14. - 10:21

Köszönöm szépen a munkátokat, a forditást is, meg hogy foglalkoztok a problémával :)

FEARka
FEARka
Moderátor
2026. 03. 14. - 08:10

Elérhető az új .dll: https://github.com/praydog/REFramework-nightly/releases/tag/nightly-01297-28e7be74df76d04b00622c27766a8a2dbfd2e217

A RE9.zip-et kell letölteni és abból a dinput8.dll-t kell bemásolni a játék mappájába. Aki letörölte, újratelepítheti a régi fordítást, majd utána kell bemásolni a .dll-t. A nap folyamán fel fog kerülni az 1.01-es telepítő, ami már tartalmazza ezt a .dll-t, és pár kisebb hibajavítást a szövegben.

Több helyen is olvastam, hogy egyesek azt hitték a magyarítással van gond. A szöveget tartalmazó fájlokat nem érintette a patch. Van egy Capcom Anti Tamper nevű védelem a játékon, ami minden patch után megváltozik és ennek a megkerülésére van a dinput8.dll mod loader. Amíg ez nincs frissítve semmilyen mod nem működik a játékhoz.

Érdemes elmenteni ezt a linket és mindig figyelni, ha patch jön a játékhoz, itt mindig lesz friss .dll (remélhetőleg mindig sikerül majd megkerülni a védelmet) https://github.com/praydog/REFramework-nightly/releases

Ha ez elkészül akkor tudom én is csak frissíteni a telepítőt. Valószínűleg pár hét múlva (de akár előbb is) ismét jön egy patch mert készül a Fotómód a játékba. Ezzel számoljatok.

NightVison
NightVison
Senior fordító
2026. 03. 13. - 23:00

Ez jelenleg nem rajtunk múlik, hanem a modloader készítőjén.

ryo23
2026. 03. 13. - 20:14

Mikora várható a frissités?

Nem türelmetlenkedni akarunk nagyon hálásak vagyunk a gyors minőségi munká ért, de az asszonyal már tolnánk a szokásos közös retegést. Ez nálunk már hagyomány ha jön új resi game <3

Chris32
2026. 03. 13. - 16:15

Remélem minnél elöbb frissitik.

sigma_boy_meta_pro_max
2026. 03. 13. - 09:45

Köszönöm a gyors választ.

Hát igen, új a játék, és várható, hogy lesz még pár fissités mostanság. Kérlek, ha frissül a magyarítás, valamiképp jelezzétek. Hol szoktátok? Itt a játék komment szekciójában?

Szép napot mindenkinek.

FEARka
FEARka
Moderátor
2026. 03. 13. - 08:11

Sajnos ez lesz minden alkalommal, amikor frissül a játék. Várni kell amíg hozzáigazítják a mod betöltő .dll-t. Innen kell majd letölteni a RE9.zip fájlt és a dinput8.dll-t bemásolni a játék mappájába. https://github.com/praydog/reframework-nightly/releases

Majd a telepítőben is frissíteni fogom, ha elkészültek vele.

sigma_boy_meta_pro_max
2026. 03. 13. - 08:04

Sziasztok. 2026. 3. 13. Ma regeltől magyarosítással nem indul el a Resident Evil Requiem. Csak akkor indul el a játék, ha uninstalálom az 1.0-ás magyarítást - vagy magyarosítást, nem tudom melyik a helyes. :-) Pedig több napig minden OK volt...


Valaki valami tipp? Köszönöm.

Szivats
2026. 03. 10. - 19:17

Köszönöm.

vasek33
2026. 03. 09. - 00:38

Köszönöm szépen a remek, gyors munkátokat!! Magyar felirattal sokkal teljesebb a játékélmény!!

Xerato
2026. 03. 08. - 23:14

Hatalmas köszönet a munkátokért!

MrDevil
2026. 03. 08. - 20:51

Köszi a munkátokat! Egyébként pár napja próbáltam a RE2 magyarítást és hatalmas pluszt adnak a magyarított textúrák, én mindenképp megvárom a "bővített" változatot :)

MadWasp79
2026. 03. 08. - 19:27

Köszi! A szinkronsarok reméljülk ez alapján szinronizálja is :)


https://s.gravatar.com/avatar/216b145dc8a155e81e7e10af646bef6b?s=80

Futur
2026. 03. 08. - 17:41

Ez igen, le a kalappal a fordítók előtt!

BobbyBell13
2026. 03. 08. - 16:54

Nagyon szépen köszönöm a munkátokat!

Ezer köszönet!

sigma_boy_meta_pro_max
2026. 03. 08. - 16:08

Köszi, ez igen! 10/10 munka!

landijozsef
2026. 03. 08. - 08:57

1000 köszönet érte!

galp
2026. 03. 07. - 22:27

Köszönjük!

Hayako
2026. 03. 07. - 21:05

Köszönöm a gyors magyarítást! :)


Folyamatban: Kathy Rain 2, C&P, DC 1.
Kész: LoCV, Tsioque, TKTT, TAAESB, LADB, LM, KR.
Chabesz
2026. 03. 07. - 20:46

Nagyon szépen köszönöm! Szuperek vagytok!

lacielvtars
2026. 03. 07. - 20:41

waoooo nagyon nagyon szépen köszönjük!!!

Resident Evil Requiem
Fejlesztő:
Capcom
Kiadó:
Capcom
Megjelenés:
2026. február 27.
Játékmotor:
Kapcsolódó letöltések
Resident Evil Requiem

A Resident Evil Requiem játék fordítása. Játékverzió: 1.3.0.0. Az új játékmód (Leon Must Die Forever) fordítását is tartalmazza!

| 31.56 MB | 2026. 05. 12. | Arzeen, FEARka, GothMan, NightVison, Patyek
hirdetés
Legújabb letöltések
Dying Light 2: Stay Human
Hibajelentés a discord szerverünkön várjuk.
| 6.58 MB | 2026. 06. 21. | Arzeen, Fehérváry Péter, NightVison, zotya0330
Mortal Kombat 11
A Telepítő után a játék magyarul indul el, csak és kizárólag az MK11.exe elindításával működik. (ezt a steam-es elindításkor is...
| 88.21 MB | 2026. 06. 20. | zotya0330
Talisman: Digital Edition
A Talisman: Digital Edition játék fordítása. Alapcsomag DLC: A Kaszás, A Fagybetörés, A Katakomba, A Felföld, A Szent Tó, A...
| 2.68 MB | 2026. 06. 16. | ElCid, Paradox Hungary
To the Moon
A(z) To the Moon - Minisode 2 (SerenityForge) játék jusplathemus általi fordítása. A steam mappáján belül a "To the Moon\Minisode_2...
| 118.37 KB | 2026. 06. 15. | bembee, jusplathemus, Lajti
To the Moon
A(z) To the Moon - Minisode 1 (SerenityForge) játék jusplathemus általi fordítása. A steam mappáján belül a "To the Moon\Minisode_1...
| 143.12 KB | 2026. 06. 15. | bembee, jusplathemus, Lajti
To the Moon
A(z) To the Moon - Minisode 2 (Classic) játék fordítása. A steam mappáján belül a "To the Moon\Minisode_2\" mappába kell...
| 12.39 MB | 2026. 06. 15. | jusplathemus, Lajti
To the Moon
A(z) To the Moon - Minisode 1 (Classic) játék fordítása. A steam mappáján belül a "To the Moon\Minisode_1\" mappába kell...
| 10.80 MB | 2026. 06. 15. | jusplathemus, Lajti
To the Moon
A(z) To the Moon (Classic) játék fordítása. RÉGI steames és gog-os verzióhoz való. Legújabb gog verzióval azonban sajnos NEM MEGY...
| 35.90 MB | 2026. 06. 15. | jusplathemus, Lajti
To the Moon
A To The Moon (SerenityForge) fordítása. 2025 októberi steam-es frissítéshez igazítva. A steam mappáján belül a "To the Moon\To the...
| 333.78 KB | 2026. 06. 15. | jusplathemus, Lajti
The Darkest Tales
A(z) The Darkest Tales játék fordítása.
| 100.84 MB | 2026. 06. 15. | bembee, Zeuretryn
Legfrissebb fórum bejegyzések
Sziasztok! Azt szeretném kérdezni, hogy le kell e mondani Steam Machine vásárlása esetén, a játékok magyarításáról? Az AI szerint igen, mert játékra optimalizált Linux rendszer fut rajta és Proton réteg segítségével futtatja a Windows‑játékok túlnyomó részét. Viszont jó lenne ha az információt egy hozzáértő is megerősíteni vagy cáfolná és ha...
VGyke | 2026. 06. 23. - 17:24
Ez remek. És köszi a választ.
kriszta | 2026. 06. 23. - 08:16
Létezik "A Fallout 4 teljes magyarítása. Csak a 2024.04.25-én megjelent next-gen patch változathoz (illetve az esetleges jövőbeni változatokhoz) használandó.Ha korábbi változatod van, használd a másik (pre-next-gen) magyarítást, amit innen a Portálról lehet tölteni! Tartalmazza az alapjáték, a 6 gyári DLC, valamint a next-gen patch verzióval bejött néhány minitartalom (miniküldetés, tárgyak,...
Csovesbanat | 2026. 06. 22. - 22:38
Érdeklődnék, hogy a GOTY verzióhoz létezik-e fordítás?
kriszta | 2026. 06. 22. - 08:32
Sziasztok! Csináltam egy Fallout 1 videót, nem a szokványos 3 órás csak játszol, kicsit gyorsabb. Még nem magyar, angolul rögzítettem és vágtam meg. Ha gondoljátok nèzzétek meg! https://youtu.be/eF6CC2710ZY?is=mgF5fu6__5EQ1d8h
Johnnyboy | 2026. 06. 17. - 14:25
Egyébként elnézegetve összehasonlító videókat nem is tér el a szöveg a régihez képest szóval ahhoz nem igen nyúltak... Szóval nem volna lehetetlen összefésülni...de az átnézés átnyálazás ugyanugy sok időt ölelne fel. De ezt majd úgyis mondja egy szaki aki esetleg gondolkodik a fordítással kapcsolatban..
Csovesbanat | 2026. 06. 13. - 19:53