Magyar nyelvû kiadások

Magyar nyelvû kiadások

Írta: Ordel

| 380

FIGYELEM: Ez a bejegyzés, már több, mint 1 éves, az itt leírtak elavult információk lehetnek!

Néhány éve még kuriózumnak számított, ha egy játék anyanyelvünkön jelent meg, mostanra viszont már egyre-másra jelentik be azokat az alkotásokat, melyek bár egy kissé megkésve, de teljesen magyar nyelven érkeznek a boltok polcaira.

Automex és SeVen M, ezen két forgalmazónak köszönhetjük a legtöbb hivatalosan magyar nyelven kiadott játékot, legutóbb például a Heroes of Might & Magic V-öt.

Utóbbi közzétett egy megjelenési listát(mely megjegyzem, igen impozáns), amiben beszámolnak jövõbeni fordítási terveikrõl, a dátumokat természetesen, érdemes fenntartásokkal kezelni, hiszen volt már rá precedens, hogy nem tudták azt betartani.

- Bad Day L.A. (magyar felirattal) 2006. augusztus
- Dark Messiah of Might & Magic (magyar nyelven) 2006. október
- El Matador (magyar nyelven) 2006. augusztus
- Gothic 3 (magyar nyelven) 2006. október
- The Guild 2 (magyar nyelven) 2006. szeptember
Összesen 40 hozzászólás érkezett
sebibalint
2008. 11. 04. - 19:05
nanyon jo a játék
snorpos
2008. 02. 07. - 13:35

fasa a jatek

 

jozeff20
2007. 09. 28. - 15:43

csi3 magyarositását nemtudja valaki hol találom megSmileylegyszi segitsetek....elöre is köszönöm

 

jozeff20
2007. 09. 28. - 15:43
csi3 magyarositását nemtudja valaki hol találom megSmileylegyszi segitsetek....elöre is köszönöm
jozeff20
2007. 09. 28. - 15:43
csi3 magyarositását nemtudja valaki hol találom megSmileylegyszi segitsetek....elöre is köszönöm
Andy
Andy
Senior fordító
2006. 08. 01. - 15:24
Dauby készítette a fordítást, legalábbis nekem úgy rémlik - Daubner Tamás.
UV
UV
2006. 08. 01. - 09:20
mi Dauby?
Andy
Andy
Senior fordító
2006. 07. 31. - 20:58
Õõõ... Dauby volt, ha jól emlékszem, nem UV?
UV
UV
2006. 07. 26. - 19:39
Komoly, Belánszky Istvánnak hívják a jóembert.
Randal
2006. 07. 26. - 19:19
UV: Ez komoly? Grat neki hozzá. Tényleg nagyon jó fordítás lett és a szinkron is tetszett.
UV
UV
2006. 07. 26. - 17:49
Én is remélem.

(apró megjegyzés: a Heroes IV-et pl. egy (1) ember fordította - pedig abban aztán van szöveg dögivel)
Randal
2006. 07. 26. - 17:43
UV:
Addig okés, hogy tudnak dolgozni, de ha mondjuk a srácokat csesztetk folyamatosan, hogy haladjanak, akkor nem hinném, hogy túl sok kedvük van fordítani, ill. elrontanak dolgokat.
Persze reméljük itt nem anynira a haszonszerzés lesz a cél, mert akkor tényleg egy korrekt munkát fogunk kapni mint mondjuk a Heroes IV esetében.
rleo
2006. 07. 24. - 17:12
Gothic 3Smiley!! Királyos!
gandrus
2006. 07. 23. - 22:59
Az is elég jelentõs indok volt nálam a Heroes V megvételére, hogy megjelent magyarul. Persze amúgy is érdekelt a játék, de így még inkább arra dõlt a mérleg nyelve, hogy megvegyem, mert így talán egy kicsit segítettem azt, hogy ezentúl is legyenek honosított szoftverek... Én rendkívül örülök annak, hogy egyre több játék/egyéb program jelenik meg magyarul is (hivatalosan). Még akkor is, ha esetleg vannak benne hibák. Senki sem tökéletes.
UV
UV
2006. 07. 23. - 22:26
Nem értem miért kell leszólni valamit ami még meg sem jelent?
Még nincs meg hogy kik fogják fordítani? Na és? Hol van az megírva, hogy egy fõállású fordítócsapatnak százezer év kell a fordításhoz? Sehol. (mellesleg még az sem 1000 százalék hogy októberre valóban lesz G3, nem magyarul, hanem úgy általában)

Persze-persze, természetesen szar munkát fognak végezni (mi mást...hiszen õk pénzért dolgoznak), ez elõre tudja mindenki - ennyi jövõbelátással inkább a jövõ heti lottószámokat kellene közzétenni.

Természetesen le lehet szólni a hivatalos honosításokat, de azért nem ártana figyelembe venni, hogy:

1. Illene megvárni amíg megjelenik (csúszik, nem csúszik, szar, nem szar) és utána ítélkezni.
2. A "nem hivatalos" honosítások éppen úgy megosztják a játékosokat, mint a "hivatalosak". Van akinek bejön, van akinek nem. Van aki örül, hogy magyarul játszhat, van aki csak azt nézi, hogy hol talál akár csak egy hagyafasznyi hibát is benne (márpedig a hibátlan -értsd: mindenkinek tetszõ- honosítás pont mint a fehér holló) .
3. Ha már évekig azon vernyogott mindenki, hogy miért nem jelennek meg játékok magyar nyelven (petíció, anyámtyúkja) akkor legalább illene úgy hozzáállni, hogy nem temetünk el elõre egy ilyen kezdeményezést, ha mást nem is legalább a szándékot tisztelni kellene.
4. Ha valakinek nem tetszik a magyar változat használja egészséggel az angol, német, japán, akármilyen verziót - nem hiszem hogy manapság problémát jelente a beszerzésük, akkor sem ha nálunk a játék csak magyarul jelenik meg.


További jó mulatást!
Randal
2006. 07. 23. - 20:32
Ordel: Valszeg rohamtempóban fognak a srácok fordítnai. Akkor az mennyire lesz minõségi munka? Vagy csúsznak, hogy jó legyen, vagy majd egy esetleges patchben javítják a hibákat. Az elõzõ sorozatokat nézve érdekes leszSmiley
Ordel
2006. 07. 22. - 20:08
Miért, abból pont kijön egy... Smiley
donSzundhy
2006. 07. 22. - 19:25
Ez tényleg nagyon szép dolog, hogy a játékok teljesen magyarul jönnek ki! De sajnos ameddig a havi jövedelmem 15.000 forint, addig nem tudok eredeti játékokat venni!

A mozgi-studio vezetője vagyok és célom, hogy minél több játékszinkron legyen itt az oldalon.

gandrus
2006. 07. 22. - 09:47
"Dark Messiah of Might & Magic (magyar nyelven) 2006. október" WOW!
McLane
2006. 07. 22. - 03:41
Mast3rmind nincs link csak hallottam,de lehet nincs alapja,azért nem lenne rossz... Smiley
Én úgy vagyok vele,lehet szapulni,hogy ilyen,meg olyan a fordítás,meg pöcs nem jó,de legalább elkezdték a magyar nyelvû kiadásokat,ez a lényeg.
Nem a gyõzelem,nem is a részvétel,hanem a fontos........vagy nem így van.......na mindegy Smiley Smiley
Mast3rmind
2006. 07. 22. - 00:06
Hinnye mindenki, hogy örül aztán kaunk egy rakás figyiszt Smiley
Mast3rmind
2006. 07. 22. - 00:06
Ordel: ja ja Smiley
Ordel
2006. 07. 21. - 23:00
Bíztató nem mondom...
Részlet a SeVenM fórumából a Gothic 3-mal kapcsolatosan:

"Nos, mi is arra törekszünk, hogy az igényeknek megfeleljen a fordítás. 100%-ot nem lehet elérni, de úgy gondolom, hogy ha minél jobban megközelítjük ezt az értéket, akkor az elvárásoknak mindenképpen megfeleltünk. A lényeg, amit ebbõl ki akarok hozni, hogy jelenleg még nincs meg pontosan az a csapat, aki elkészíti a honosítást. Mivel mi vagyunk a megrendelõk ezért mindenképpen arra fogunk törekedni, hogy a korábban megszokottaktól ne, vagy csak minimálisan térjenek el a fordítók. További kérdések esetén keress nyugodtan a céges mail címemen."
2006.07.13. 11:35
Mast3rmind
2006. 07. 21. - 19:14
.:i2k:.: Ez teljesen igaz Smiley + ilyenek is jönnek majd: "Hallotam megjelent magyarul a Gothic 3, de a letöltéseknél nem találom, plííz help "
Smiley
Morpeus
2006. 07. 21. - 18:22
A Gothic 3 kb karácsonyra fog kijönni. Ha a fentartásokat is figyelembevesszük. Remélem jó szinkronszinészt találnak majd a Névtelen Hõshöz Xardashoz és a többiekhez. Félek elõre mert volt már olyan hogy filmnél Vin Diesel nyávogós hangott kapott. Gondoljátok el ha a Xardas a nekromanta egy vékony kis sz*arrágó hangját kapja.
Phyisikus
2006. 07. 21. - 15:42
Dark Messiah of Might & Magic ,Gothic3 magyar nyelvenSmiley??el se hiszem.ez nagyon nagyon jó Smiley.nah enek nagyon örülök.fejlödünk fejlödünk ;).
3P
3P
2006. 07. 21. - 10:36
Ja és még egy magyar projekt a SeVen M-tõl:
The Fall: Last Day of Gaia

Hányadtott egy sorsú játék az biztos, sorozatos késes, jelenleg most a kiadási dátum 2006 nyár, de hogy mikor jön valójában...
3P
3P
2006. 07. 21. - 10:32
Én örülök, hogy a SeVen M végre komolyabban veszi a hazai kiadást. A minõséget tekintve azonban már vannak fenntartásaim. Ha csak pl. a Heroes V-re gondolunk, akkor sajnos láthatjuk, hogy számos helyen van helyesírási hiba, vagy ami ettõl még sokkal bosszantóbb magyartalan fogalmazás. Smiley
Persze nem akarom leírni a hivatlaos fordításokat, de néha jobb egy "amatör" honosítás, mint egy ilyen "profi". Féreértés ne essék, azért én így is örülök, hogy a honosított játékok ilyen számban jönnek.

.:i2k:.: A patch-eket illetõen én is így vélekedek, de ha már az imént a Hereos V hibáit írtam, akkor itt had legyen a pozitív példa is. Tegnap jelent meg az 1.2-es patch, és teljesen együtt jött a magyar verzióhoz való patch a nemzetközivel. Remélhetõleg ez így is marad a késõbbiekben is.
.:i2k:.
.:i2k:.
Senior fordító
2006. 07. 21. - 10:24
Mekkora szívások lesznek majd a Patch-ekkel... elõre látom...
Meg majd megint jönnek a "magyarítását honnan lehet letölteni, nekem az angol van meg elõre is köszi"-stílusú hozzászólások... Elõre is grat a sok lúzernek Smiley Smiley Bótba bemegy, polcról levesz, kosárba betesz, sorba beáll, pénztárnál zsé kicsenget, buszra felszáll, hazazötyög, csomagolás feltép, gép bekapcsol és elélvez a telepítés alatt... Smiley Smiley Smiley

Ordel
2006. 07. 21. - 09:54
A Gothic 3-at már korábban is bejelentették, hogy szinkronosan fog kijönni.
Kevés szöveg pedig még véletlenül sem lesz benne, így nagyon úgy tûnik, hogy csoda történik! Smiley
jnc
jnc
Senior fordító
2006. 07. 21. - 09:46
Gothic3 magyarul? Egy rpg? Vagy nagyon kevés szöveg van benne, vagy tényleg megtörténik a csoda Smiley

E-learninges családapa, aki esténként XBox-ozik és régen azért csinált pár magyarítást :)

Spokeman
2006. 07. 21. - 09:30
Ejj-ejj! Az igaz, hogy a dátumok még csúszhatnak, nem tagadom, de az 100, hogy ezeket tényleg úgy akarják terjeszteni, hogy megjelenéskor angol, aztán meg pár hónap múlva kijön magyarúl, talán még az eredeti nyelvüt be is cserélik a magyarra (volt már rá példa), xal jó lesz ez srácok, talán a mi gyerekeink már csak ilyet fognak kapni (és nem értjük majd mért olyan nagyon hülyék az angolhozSmiley ). Németországban már most is majdnem minden játékot német nyelven is kiadnak, bár tény, hogy mi nem vagyunk német ország!
takysoft
2006. 07. 21. - 09:18
Sony500: ez ugye a végcélSmiley
Ordel
2006. 07. 21. - 09:17
"...a dátumokat természetesen, érdemes fenntartásokkal kezelni..."
Rohen
2006. 07. 21. - 09:14
Októberre Gothic3 magyarul? Kétlem... Smiley
Sony500
2006. 07. 21. - 08:29
Fel kell kötni a gatyát, MP! Ha ezek így folytatják hamarosan nem lesz munkátok! Smiley
Mast3rmind
2006. 07. 21. - 07:50
Én erre csak azt mondom, hogy hiszem, ha látom kedves seven m, hiszem ha látom...

McLane, honnan gondolod? Van valami link?
Spidersoft
2006. 07. 21. - 05:28
A Gothic 3 magyar szinkronnal jön? :o Remélem vissza tudják majd adni azt a stílust, amit ez a noname hõs nyomatott ;]
McLane
2006. 07. 21. - 02:10
Végre,végre,végre....
A Gothic 3-om nagyon jó lesz,de hallottam olyan híreket is,hogy a Resident Evilt 4-et is magyarul adják ki,tud errõl valaki valamit?
MuMa01
2006. 07. 21. - 00:39
egyedül a guild 2 nem érdekel.de a dark messiahnak és a gothic3nak nagyon nagyon örülök.off-mivel nyaralni voltam a beígért mobilos játékok majd egy hónap késéssel jönnek...
hirdetés
Legújabb letöltések
Assassin's Creed Valhalla
Assassin's Creed Valhalla teljes fordítása (alapjáték és összes dlc). A magyarítás eredeti, 1.7.0 verzióra készült, a megfelelő működés csak ezen...
| 15.02 MB | 2026. 07. 18. | akosmakos, Lajti, papandras, Raga, Tibler, warg
The Godfather II
A(z) The Godfather II játék fordítása.
| 11.22 MB | 2026. 07. 12. | Ateszkoma, NightVison, ssource83
Star Wars Jedi: Survivor
A Star Wars Jedi: Survivor játék fordítása.
| 10.27 MB | 2026. 07. 10. | Arzeen, D3VOU(23(2, FEARka, Fehérváry Péter, Frank Robin, gyurmi91, Lajti, NightVison, Ragnar Vapeking, Dickopter, Gaben, H.Lily98, Maligeri2003, Melchiadesian, Rosie, sirok.dominik
Star Wars Jedi: Fallen Order
A Star Wars Jedi: Fallen Order játék fordítása.
| 3.64 MB | 2026. 07. 10. | Dusiii, FartingSquirrel, FEARka, Patyek, Ripp667, Kath, Petra
Papers, Please
A(z) Papers, Please játék fordítása.
| 333.12 KB | 2026. 07. 08. | The_Reaper_CooL
The Dark Pictures Anthology: Little Hope
A The Dark Pictures Anthology: Little Hope játék teljes, szöveges magyarítása.
| 104.03 MB | 2026. 07. 07. | GothMan, JohnAngel, Keeperv85, Kitsune
Resident Evil
A Resident Evil (1996) játék fordítása. USA és JAPÁN verzióra is telepíthető.
| 12.41 MB | 2026. 07. 05. | FEARka
Lightmatter
A Lightmatter játék teljes fordítása.
| 3.34 MB | 2026. 07. 04. | Lajti, nulladik
Elden Ring: Nightreign
Az Elden Ring: Nightreign játék + The Forsaken Hollows DLC fordítása. A FORDÍTÁSHOZ 1.03-AS VAGY ÚJABB VERZIÓJÚ JÁTÉK (VAGYIS A...
| 95.27 MB | 2026. 07. 03. | The_Reaper_CooL
Blasphemous II
A(z) Blasphemous II játék fordítása. Tartalmazza a DLC-k fordítását is.
| 1.46 MB | 2026. 07. 01. | The_Reaper_CooL
Legfrissebb fórum bejegyzések
Icarus: Dangerous Horizons Expansion egy nagyon jó játék, esetleg készít valaki hozzá fordítást? (Segítséget szeretnék kérni a .locres fájl szerkesztéséhez/fájl kivonáshoz. Kérlek, írjátok meg, hogy melyik programmal lehet! Előre is köszönöm.
Shield | 2026. 07. 21. - 13:21
Sajnos nem tudom wargot megcáfolni: többismeretlenes ez az egyenlet, és sosem lehet tudni, beüt-e valami (amikor már azt hisszük, minden sínen van, rendszerint mindig beüt valami váratlan). Botor dolog volna látatlanban hitegetnünk benneteket, meg felelőtlenül ígérgetnünk. A végén mind csak csalódnánk, utána meg rossz szájízzel várnánk a projekt végét. Annyi...
smithmarci | 2026. 07. 19. - 22:47
Igazán nehéz megtippelni, mert nem tudni, hogy hány ember tart ki végig. Így is sokan vannak már, akik eltűntek sajnos. A kemény mag igyekszik, aztán a következő pár helyzetjelentés után majd többet lehet tudni. :-)
warg | 2026. 07. 18. - 23:40
Köszi még nem, de ahogy nézem ez nagyon kínai. Elvileg ez a két dolog csak "magyarítás" de kell hozzá valami eredeti patch valami Loot program( azzal is valamit sorba kell tenni), kellene a nexus mod, telepítési útmotató nincs eredeti patch neve honnan tölthető le arról sincs semmi infó, ez így...
De4dKn!ght | 2026. 07. 17. - 12:58
Üdv, ezt próbáltad már? Skyrim SE Hungarian translation Ahogy olvasom, ez is kelleni fog hozzá, szintén ugyaninnen NexusMods-ról: Unofficial Skyrim Special Edition Patch Hungarian translation
Steve Q. | 2026. 07. 17. - 05:28
Esetleg van már tervezett időpont az elkészülésére? Talán karácsonyra kész lehet? :) Köszi előre is a válszt.
De4dKn!ght | 2026. 07. 17. - 01:31