Still Life 2

Still Life 2

Írta: Panyi

| 624

FIGYELEM: Ez a bejegyzés, már több, mint 1 éves, az itt leírtak elavult információk lehetnek!

Emlékszem még mennyien várták a Still Life elsõ részének magyarítását i2k billentyûzetébõl. Mindenki tûkön ült, s mikor megjelent hatalmas sikert aratott. Bár hozzáteszem, az is rátett egy lapáttal, hogy a játék is új színt vitt a kalandjátékok kies tengerébe. Bár most jön a Monkey Island felújítása és új részei, amelyet már nagyon várok.

Na de nem szabad ennyire elkalandoznom, s vissza is térek a Still Life 2 játékhoz. A siker után persze mindenki várta a folytatást és a készítõk meg is adták nekünk. A második rész honosítását i2k nem vállalta el, viszont DORSANAX-nak köszönhetõen mégis itt van nekünk a játék fordítása. Frissiben lehet tölteni és játszani. Azonban mindenkinek azt ajánlom, hogy elõtte "Még Éljen", strandoljon és este a hûvös szobában kezdjen el játszani!
Összesen 23 hozzászólás érkezett
DORSANAX
2009. 07. 13. - 17:53

Akinek esetleg kilépegetne a játék, vagy "black screen" probléma jelentkezne:

http://scc-tds.net/games-fixes/11813-still-life-2-crash-black-screen-fix-4.html
Still Life 2, Crash or Black Screen Fix:
"Try updating your video card driver from the official card website, also install latest codecs versions like K-Lite codecs."
Tehát a K-Lite codec-et isSmiley

INNEN:

K-Lite friss
Alpachino
2009. 07. 10. - 21:30
én nem tom hogy mien a játék de ki szeretném egyszer probálni.de a gépem nagyon nem bir e semien játékot
DORSANAX
2009. 07. 09. - 17:30
ITT VAN egy angol nyelvû végigjátszás.
Nem hiszem, hogy gondot okozna, ha esetleg valaki például csak a kódokhoz szeretne könnyebben hozzájutni.Smiley
.:i2k:.
.:i2k:.
Senior fordító
2009. 07. 08. - 07:44

Én így csináltam meg:

1. Német verzió telepít

2. SL2 Ger 2 ENG "Patch" telepít

3. v1.0 (ENG, FR) Patch telepít

4. "Main" kiterjesztés nélküli fájl megtekint, DE/en kódok állapotát konstatál

5. Sl2_de.dat fájlt átnevez Sl2_en.dat-ra

6. Magyarítás telepít.

7. Játszik.

 

 

Noresz, Ede
2009. 07. 08. - 00:38

Hali, nem tudjátok esetleg készült fordítás Német verzióra is?

DORSANAX
2009. 07. 05. - 11:24

Ez jó hír, majd elmondanád a titkát esetleg?

Visszatérve csak egy kicsit erre a  "modus operandi" dologra:

Világos és logikus, hogy a büntetõjog az elkövetési módot és az eljárási módot lülön kezeli.

Az elkövetési mód megfogalmazásában csak arra utal, hogy esetleg milyen eszközzel, hogyan és milyen módon követem el a bûncselekményt.

Azonban a "modus operandi" az esetleges további megnyilvánulásokat is tartalmazza.Ezért is nevezik "eljárási módnak".

Például filmre veszem a gyilkosságot és elküldöm azt a médiának. Smiley

Szóval azért van különbség a két fogalom között...

.:i2k:.
.:i2k:.
Senior fordító
2009. 07. 05. - 10:54

A német verzióval is mûködésre bírható a magyarítás. Csak ugye ott van az idegörlõ német szinkron hozzá...

 

DORSANAX
2009. 07. 05. - 09:56

Az kétségtelen, hogy Hernandez kisasszony a TV riportjában a nézõknek az "elkövetési mód" kifejezést kellene logikusan használnia.

Azonban a rendõrségi jelentésekben, dokumentumokban és a személyes FBI telefonbeszélgetések esetében ragaszkodni kellene véleményem szerint a hivatalos "eljárási mód", egyes helyeken "eljárásmód" kifejezésekhez.

Várom a javaslatokat ezzel kapcsolatban.Én szívesen változtatok... Smiley

DORSANAX
2009. 07. 05. - 08:39

Talán ez lehetett az oka, de majd megnézem pontosan:

http://www.kislexikon.hu/modus_procedendi_v_operandi.html
DORSANAX
2009. 07. 05. - 08:33

exXxer:

Köszi, hogy szóltál.Ez a dokumentumokban van, vagy a dialoguesben?

Javítani fogom majd.Összegyûjtöm a problémákat és javítom.Elnézést mindenkitõl.Smiley

exXxer
2009. 07. 05. - 08:08
bocsi, az elõzõ hsz-hez nem tettem oda, h nem mindenhol van így fordítva..Smiley
exXxer
2009. 07. 05. - 08:06

Hali! Én most elkezdtem újra, magyarul is végigtolni a játékot..Eddig egy kis fordítási hibát találtam (nem feltünõ, csak furcsán van fordítva):

modus operandi: elkövetési mód (a játékban 'eljárásmód'-nak van fordítva)

Egyébként Grat a fordításhoz!

balee4
2009. 07. 05. - 02:00
Ezer köszi a fordításért, amint lesz idõm, ami sajnos nem mostanában lesz, nekikezdek.Smiley
DORSANAX
2009. 07. 04. - 20:47

Néhány helyen az "eredeti" szöveghez képest önkényesen változtatnom kellett.
Például, az egyik szobában egyértelmûen bejáratnak nevezi a szinkron a mobil állványt, ami egy blokkoló rendszer része és 3 is van itt ezen a helyen ebbõl a tárgyból.Csak azért írom ezt le, hogy amennyiben esetlegesen az angol szinkront követõ játékosok ezeket észlelik, akkor ne csodálkozzanak.

Sajnos a  játék a többszöri fordítás "áldozata".

Eredetileg francia, majd német, angol, orosz és egyéb nyelvek következtek.Azt, hogy angolra végül melyik nyelvrõl fordították, nem tudom.

Rengeteg pontatlan meghatározás szerepel az angol szövegben, különös tekintettel a tárgyakra.Ezért bizonyos változtatásokra volt szükség, hogy a magyar játékosok számára ez pontos és egyben érthetõ is legyen.

A játék két fõhõse kezdetben magázódik, majd egy bizonyos ponton,- ezt érthetõ okok miatt itt nem írhatom le -tegezõdni kezdenek.Tehát ez szándékos volt és nem hiba.Az angoloknak szerencséjükre ilyen problémákkal nem kellett foglalkozniuk a fordításnál.Smiley
mufordito
2009. 07. 04. - 20:11
Zseniális játék, de a fordítással még jobb! Smiley
zoli1234
2009. 07. 04. - 18:51
Nagy Gratula!Köszi
Tomcom
2009. 07. 04. - 15:22
Köszönjük! :)
.:i2k:.
.:i2k:.
Senior fordító
2009. 07. 04. - 11:05

Szó sem volt "nem elvállalásról". DORSANAX belevágott, megkeresett, hogy akarom-e fordítani, jeleztem, hogy igen, de mivel õ már elkezdte, így maradt - és szívesen felajánlottam a segítségem, ha szüksége lenne/lett volna rá - az Õ kezében.

Mindezt csak a kép tisztítása érdekében.

Másrészt, örülök, hogy egy lelkes, alapos emberke kezében volt a projekt, és biztosra veszem, hogy a minõsége is tökéletes lesz, méltó a Still Life-sorozathoz.

Gratulálok! S amint lesz rá idõm, lehetõségem, természetesen MAGYAR felirattal fogom végigjátszani!

 

DORSANAX
2009. 07. 04. - 07:08

Nincs mit, jó játékot.

Ezt a javítást érdemes használni, mert normálisabban fut vele a játék, jobban irányíthatóak a karakterek is.

http://games.on.net/file/26820/Still_Life_2_v1.0_Patch

Zander Tenoki
2009. 07. 04. - 05:57
Ezer köszönet.
buby
2009. 07. 04. - 03:06
Nagy-nagy köszönet a készítõknekSmiley Smiley
DORSANAX
2009. 07. 03. - 22:28

Bocs, "készülhetett"...Smiley

Figyelmetlenség, de tényleg hiányzik a szerkesztési lehetõség.

DORSANAX
2009. 07. 03. - 22:22

Néhány fontos dolgot feltétlenül meg kell említenem, ami a hírbõl kimaradt.

1.Evin technikai segítsége nélkül nem készülhetet volna el a magyarítás.Ezt mindenkinek tudnia kell.

2.Kissné B. Erzsébetnek nagyon  nagy szerepe van a játék magyarításában, fordításában.

3.Sajnos csak az angol verzióval használható jelenleg. 

Jó szórakozást, jó játékot mindenkinek...

Still Life 2
Fejlesztő:
Gameco Studios
Kiadó:
cdv Software Entertainment
Meridian4
Encore
MC2-Microïds
Iceberg Interactive
Műfaj:
Megjelenés:
2009. április 3.
Játékmotor:
Nem ismert
hirdetés
Legújabb letöltések
Dying Light 2: Stay Human
Hibajelentés a discord szerverünkön várjuk.
| 6.58 MB | 2026. 06. 21. | Arzeen, Fehérváry Péter, NightVison, zotya0330
Mortal Kombat 11
A Telepítő után a játék magyarul indul el, csak és kizárólag az MK11.exe elindításával működik. (ezt a steam-es elindításkor is...
| 88.21 MB | 2026. 06. 20. | zotya0330
Talisman: Digital Edition
A Talisman: Digital Edition játék fordítása. Alapcsomag DLC: A Kaszás, A Fagybetörés, A Katakomba, A Felföld, A Szent Tó, A...
| 2.68 MB | 2026. 06. 16. | ElCid, Paradox Hungary
To the Moon
A(z) To the Moon - Minisode 2 (SerenityForge) játék jusplathemus általi fordítása. A steam mappáján belül a "To the Moon\Minisode_2...
| 118.37 KB | 2026. 06. 15. | bembee, jusplathemus, Lajti
To the Moon
A(z) To the Moon - Minisode 1 (SerenityForge) játék jusplathemus általi fordítása. A steam mappáján belül a "To the Moon\Minisode_1...
| 143.12 KB | 2026. 06. 15. | bembee, jusplathemus, Lajti
To the Moon
A(z) To the Moon - Minisode 2 (Classic) játék fordítása. A steam mappáján belül a "To the Moon\Minisode_2\" mappába kell...
| 12.39 MB | 2026. 06. 15. | jusplathemus, Lajti
To the Moon
A(z) To the Moon - Minisode 1 (Classic) játék fordítása. A steam mappáján belül a "To the Moon\Minisode_1\" mappába kell...
| 10.80 MB | 2026. 06. 15. | jusplathemus, Lajti
To the Moon
A(z) To the Moon (Classic) játék fordítása. RÉGI steames és gog-os verzióhoz való. Legújabb gog verzióval azonban sajnos NEM MEGY...
| 35.90 MB | 2026. 06. 15. | jusplathemus, Lajti
To the Moon
A To The Moon (SerenityForge) fordítása. 2025 októberi steam-es frissítéshez igazítva. A steam mappáján belül a "To the Moon\To the...
| 333.78 KB | 2026. 06. 15. | jusplathemus, Lajti
The Darkest Tales
A(z) The Darkest Tales játék fordítása.
| 100.84 MB | 2026. 06. 15. | bembee, Zeuretryn
Legfrissebb fórum bejegyzések
Nem jöttem rá, hogyan kell egy bejegyzést javítani, elnézést! Helyesen a kérdésem úgy szól, hogy AI szerint nem kell lemondani a magyarításról, mert játékra optimalizált Linux rendszer fut rajta és .....
VGyke | 2026. 06. 24. - 10:32
Sziasztok! Azt szeretném kérdezni, hogy le kell e mondani Steam Machine vásárlása esetén, a játékok magyarításáról? Az AI szerint igen, mert játékra optimalizált Linux rendszer fut rajta és Proton réteg segítségével futtatja a Windows‑játékok túlnyomó részét. Viszont jó lenne ha az információt egy hozzáértő is megerősíteni vagy cáfolná és ha...
VGyke | 2026. 06. 23. - 17:24
Ez remek. És köszi a választ.
kriszta | 2026. 06. 23. - 08:16
Létezik "A Fallout 4 teljes magyarítása. Csak a 2024.04.25-én megjelent next-gen patch változathoz (illetve az esetleges jövőbeni változatokhoz) használandó.Ha korábbi változatod van, használd a másik (pre-next-gen) magyarítást, amit innen a Portálról lehet tölteni! Tartalmazza az alapjáték, a 6 gyári DLC, valamint a next-gen patch verzióval bejött néhány minitartalom (miniküldetés, tárgyak,...
Csovesbanat | 2026. 06. 22. - 22:38
Érdeklődnék, hogy a GOTY verzióhoz létezik-e fordítás?
kriszta | 2026. 06. 22. - 08:32
Sziasztok! Csináltam egy Fallout 1 videót, nem a szokványos 3 órás csak játszol, kicsit gyorsabb. Még nem magyar, angolul rögzítettem és vágtam meg. Ha gondoljátok nèzzétek meg! https://youtu.be/eF6CC2710ZY?is=mgF5fu6__5EQ1d8h
Johnnyboy | 2026. 06. 17. - 14:25