Skyrim

Skyrim

Írta: RaveAir

| 1258

FIGYELEM: Ez a bejegyzés, már több, mint 1 éves, az itt leírtak elavult információk lehetnek!

A továbbiakban a Morrowind és Oblivion címû játék fordítóinak közleményét olvashatjátok.

Már csak szûk két hónap van vissza az Elder Scrolls sorozat következõ részének kiadásáig, ezért úgy gondoljuk, hogy eljött az ideje közzétennünk egy felhívást.

A korábban hallott hírek alapján a Skyrim rengeteg szöveget fog tartalmazni; 60 000 sor dialógust, rengeteg naplóbejegyzést és természetesen sok ezer tárgynevet.

Szeretnénk tartani az eddigi minõséget, amit a csapat ezidáig lefektetett, de nem szeretnénk azt sem, ha a fordítás nagyon elhúzódna. Ezért a MorroHun Team nagyon hosszú idõ után újra fordítókat keres.

A teljes hírért kattintsatok a http://www.morrohun.hu/hirek/2011/09/skyrim-forditokat-keresunk/ linkre.

Kapcsolódó cikkek/hírek

The Elder Scrolls V Skyrim Ignussen Modpack Evin 2019. december 24.
Playstation 4 fordítások Evin 2019. június 10.
The Elder Scrolls V: Skyrim Evin 2016. január 17.
Égkoszorú RaveAir 2013. november 13.
TES 5: Skyrim RaveAir 2010. december 14.
Összesen 19 hozzászólás érkezett
ArmutAsil
2012. 06. 23. - 00:48
Valójában nehezebb a dolog mint gondolnánk, és nem a sorok száma, vagy az angoltudás a fõ probléma.
Anno fordítgattam saját szórakozásra M&B modokat, de hamar beleuntam. 4-5 fájlban is vannak szövegek, és gyakran egy adott mondat hasonlóképpen 4-5 helyrõl áll össze. A másik gond, hogy sokszor csak szavak vannak egy sorban - nem mondatok - így a szövegkörnyezet is homályos, a tesztelés pedig igazi rémálom.
Kész csoda hogy valakik - akik egyébként értik a játékot - nekiállnak az angolul nem tudók kedvéért kb. ingyen...az viszont már más tészta és esélyes, hogy kijön a 6. rész mire ez 100%-os lesz.
A lényeg, hogy pár éves (esetemben 15 évsmiley videojátékos pályafutás épp elég egy erõs angol középfokhoz ami után nem leszünk másokra szorulva a játékokban (sem).
Azért mint a jelenlétem is mutatja, én is várom a magyarítást, bár inkább csak lustaságból.
Tehát jó munkátsmiley
Risenlau
2011. 11. 29. - 17:46
Tudjátok mi lesz ebbõl.. Ugyanúgy mint az oblivionnál.. Jó sok ideig csinálják majd aztán amikor kiadják az is olyan lesz, hogy tiszta tökölõs felrakni és a végén akárhogyan is követed a leírást nem fog menni a magyarítás. Nekem egyszer sem sikerült és egy csomó fórumban kértem, hogy válaszoljanak és még a MorroHUN teamnek is írtam de nem válaszoltak és mások sem vagy nekik is ugyan az volt a bajuk.. Remélem most nem akarják az egész rohadt világot lemagyarítani és minden grafikai magyarítást is megcsinálni meg kiegészítõkhöz és patchekhez igazítani.. Mért nem lehet csak a szöveget (párbeszédek és tárgy, állat stb neveket) meg a könyveket és a küldetéseket meg a menüt lemagyarítani? Elhiszem, hogy sok meg minden de a HUNosítókTEAM is megcsinálta elég hamar a Two Worlds 2 fordítását pedig az sem kicsi játék..

Mindegy.. Lényeg, hogy én elismerem a munkájukat és biztosan jó lesz a Skyrim magyarítása. Annyit bánok, hogy ki**szott körülményes a magyarítást felrakni úgy, hog ynormálisan máködjön és rohadt sok ideig csinálják..
adikas
2011. 10. 16. - 14:43
Akkor fájdalmak közepette kiverem a fejembõl novembert, és pár hónapig megpróbálom elfelejteni az egész Skyrimet.
A fordítóknak pedig sok szerencsét.
Tityi
2011. 10. 15. - 14:09
Minden elismerésem a Morrohun csapatáé! Remek munkát végeztettetek az elõzõ két résznél, és a kiegészítõknél is! Öröm volt anyanyelven játszani rajta. Továbbiakban is sok sikert és, az "õsi tekercsek" legyenek veletek! smiley
gandrus
2011. 10. 11. - 22:52
Biztos, hogy nem kevés idõ kell hozzá. Ákos most írta levélben, hogy nagyon sok szöveg lesz a Skyrimben. smiley
adikas
2011. 10. 11. - 20:15
Meg lehet tippelni, hogy kb. mennyi idõ kéne majd a magyarításnak ha a várt brigád összegyûl és a fordítás is akadálymentes lenne?
gandrus
2011. 09. 29. - 20:18
A Skyrim angol nyelven jelenik meg Magyarországon. És ez nem találgatás.
sirGalahad75
2011. 09. 29. - 18:43
Nagyon szurkolok a projektneksmiley
Hajrá!
usz
usz
2011. 09. 29. - 18:09
Mivel az van írva hogy: "Honosítás: angol nyelvû játék"

Aztán ugye: "Fontos tudni: Az ár becsült ár. A honosítás módja és a megjelenés ideje változhat."

Így elképzelhetõ a magyar felirat.
Ha így lenne és megtisztelnének azzal, hogy magyar felirattal is ellátják már a megjelenéskor, akkor már aznap meg is venném, teljes áron.......
Anonymusx
2011. 09. 28. - 12:58
djlaczo:
A Bethesda-tól mi jött ki magyarul a Fallout 3-on kívül?
Amúgy meg szerintem teljesen esélytelen hogy magyarul jelenjen meg.
djlaczo
2011. 09. 27. - 23:40
catar
Pont lehet hogy majd magyar lesz. Mert még adatlapon angol szerepel.
A betsheda játékoknál, általában egy rpg, magyar felirattal jött (nem mindig,tudom )de esélyes, egy ekkora cimnél.
Usshgww
2011. 09. 27. - 21:33
Aztamindenségit! Ha belegondoltok mennyi pénzt elkérhetnének 1 ilyen fordításért... De nem kérnek smiley
misaxe
2011. 09. 27. - 20:53
Hajrá gyerünk srácok! Mindent bele! smiley
Ez tetszik hogy ilyen korán elkezdõdik a fordítás. Sok sikert... az angol tudás legyen veletek smiley
GothMan
GothMan
Senior fordító
2011. 09. 27. - 16:58
"A honosítás módja még változhat" ez vagyon írva a CD Galaxis-nál! smiley
Akkor ezek szerint nem jelenik meg magyarul idehaza?!
Én is sok sikert és kitartást kívánok a a magyarításhoz!
adikas
2011. 09. 27. - 16:45
Sok sikert, legjobban várt játék.
0013
2011. 09. 27. - 16:32
És sok sikertsmiley
0013
2011. 09. 27. - 16:31
Már most elkezditek szervezni a fordítást? Grat!
gezu1025
2011. 09. 27. - 16:11
Az igen! Az hozzáállás, és profizmus! Sok sikert!

Azt kívánom, hogy valaki legalább ennyire kezébe vegye a Mass Effect 3-atsmiley
djlaczo
2011. 09. 27. - 14:58
Hajrá srácok !!
The Elder Scrolls V: Skyrim
Fejlesztő:
Bethesda Game Studios
Kiadó:
Bethesda Softworks
Megjelenés:
2011. november 11.
Játékmotor:
Nem ismert
hirdetés
Legújabb letöltések
Phoenix Point: Year One Edition
A Phoenix Point: Year One Edition teljes fordítása. Csak az Epic Games Store, GOG és Steam verziókkal kompatibilis. Az XBOX...
| 6.63 MB | 2026. 06. 27. | Aryol, istvanszabo890629, The_Reaper_CooL
Stacking
A(z) Stacking játék fordítása.
| 43.25 MB | 2026. 06. 26. | Lajti
The House of Da Vinci
A The House of da Vinci című játék teljes fordítása. Steam verzió.
| 3.43 MB | 2026. 06. 26. | Pityu Mester
Resident Evil Requiem
A Resident Evil Requiem játék fordítása. Játékverzió: 1.3.1.0. Az új játékmód (Leon Must Die Forever) fordítását is tartalmazza!
| 31.59 MB | 2026. 06. 26. | Arzeen, FEARka, GothMan, NightVison, Patyek
Resident Evil 4
A Resident Evil 4 Remake teljes fordítása. Az összes DLC fordítását is tartalmazza. Csak felirat! Verziószám: 1.5.9.0
| 9.11 MB | 2026. 06. 26. | Ateszkoma, FEARka, GothMan, Patyek
Dying Light 2: Stay Human
Hibajelentés a discord szerverünkön várjuk.
| 6.58 MB | 2026. 06. 21. | Arzeen, Fehérváry Péter, NightVison, zotya0330
Mortal Kombat 11
A Telepítő után a játék magyarul indul el, csak és kizárólag az MK11.exe elindításával működik. (ezt a steam-es elindításkor is...
| 88.21 MB | 2026. 06. 20. | zotya0330
Talisman: Digital Edition
A Talisman: Digital Edition játék fordítása. Alapcsomag DLC: A Kaszás, A Fagybetörés, A Katakomba, A Felföld, A Szent Tó, A...
| 2.68 MB | 2026. 06. 16. | ElCid, Paradox Hungary
To the Moon
A(z) To the Moon - Minisode 2 (SerenityForge) játék jusplathemus általi fordítása. A steam mappáján belül a "To the Moon\Minisode_2...
| 118.37 KB | 2026. 06. 15. | bembee, jusplathemus, Lajti
To the Moon
A(z) To the Moon - Minisode 1 (SerenityForge) játék jusplathemus általi fordítása. A steam mappáján belül a "To the Moon\Minisode_1...
| 143.12 KB | 2026. 06. 15. | bembee, jusplathemus, Lajti
Legfrissebb fórum bejegyzések
Sziasztok!Mivel nem rég jelent meg egy új kiegésztítő hozzá,és az előző fordítót sajnos nem lehet elérni ezért elkezdtem folytatni az ő munkáját,és belekezdtem az új kiegészitőbe...1/3 meg is van,viszont szükségem lenne majd egy-két emberre aki segitene tesztelni,hátha van itt néhány bátor jelentkező :D
Lyon | 2026. 06. 26. - 16:39
Szia! Videó is van róla, persze ez nem mutat meg minden lehetőséget és Deck-n mutatja: https://youtu.be/Ts9HwbQQt50?si=UctQjfJWknavb4dm STEAM Deck-t és asztali linux-t is használok. Az egyedi, különféle proton rétegek, (proton-experimental, Proton-GE) lesznek a segítségedre. A proton réteg kiválasztásával, a játék esetében, leszedi a windows-s fájlokat és a rétegen keresztül a windows...
szozoka | 2026. 06. 24. - 11:18
Nem jöttem rá, hogyan kell egy bejegyzést javítani, elnézést! Helyesen a kérdésem úgy szól, hogy AI szerint nem kell lemondani a magyarításról, mert játékra optimalizált Linux rendszer fut rajta és .....
VGyke | 2026. 06. 24. - 10:32
Sziasztok! Azt szeretném kérdezni, hogy le kell e mondani Steam Machine vásárlása esetén, a játékok magyarításáról? Az AI szerint igen, mert játékra optimalizált Linux rendszer fut rajta és Proton réteg segítségével futtatja a Windows‑játékok túlnyomó részét. Viszont jó lenne ha az információt egy hozzáértő is megerősíteni vagy cáfolná és ha...
VGyke | 2026. 06. 23. - 17:24
Ez remek. És köszi a választ.
kriszta | 2026. 06. 23. - 08:16
Létezik "A Fallout 4 teljes magyarítása. Csak a 2024.04.25-én megjelent next-gen patch változathoz (illetve az esetleges jövőbeni változatokhoz) használandó.Ha korábbi változatod van, használd a másik (pre-next-gen) magyarítást, amit innen a Portálról lehet tölteni! Tartalmazza az alapjáték, a 6 gyári DLC, valamint a next-gen patch verzióval bejött néhány minitartalom (miniküldetés, tárgyak,...
Csovesbanat | 2026. 06. 22. - 22:38